23. September 2017 - 0:00

Pępek Świata vol 7, Poland, Saturday, 23. September 2017

W imieniu teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza i lovePoland.org jako patrona medialnego, zapraszamy serdecznie na siódmą edycję Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych „Pępek Świata”! Prezentacje odbędą się w tym roku od 23 do 28 września. Tym razem stawiamy sobie pytanie „Kim jest człowiek” i chcemy przyjrzeć się kondycji ludzkiej we współczesnym świecie.

Zgodnie z ideą Prezentacji zaprosiliśmy różnorodne formy i gatunki artystyczne, zawodowe i amatorskie, polskie i zagraniczne. Będziemy gościć między innymi legendarną grupę Derevo z ostatnią premierą „Last clown on Earth” oraz izraelską choreografkę Hagit Yakirę, która pokaże swój najnowszy spektakl taneczny „Free falling”. Słowacki teatr Teatro Tatro w specjalnie zbudowanym cyrkowym namiocie wystawi „Mistrza i Małgorzatę” oraz spektakl o intrygującym tytule „Cirkus Charms” a warszawsko-białostocka grupa Malabar Hotel pokaże jedno ze swoich założycielskich przedstawień, czyli „Baldanders”. Gospodarze zaprezentują natomiast swoją najnowszą premierę, czyli „Operetkę” Witolda Gombrowicza – w reżyserii Andrzeja Dziuka.

Nie zabraknie też innych atrakcji takich jak wspólna – artystów, gości i widzów – wyprawa w Tatry, pokaz filmu „Human” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda czy energetyczny koncert kultowego zespołu Dikanda. Planujemy także kilka niespodzianek. Tradycyjnie Prezentacjom towarzyszą spotkania i rozmowy z zaproszonymi badaczami przyrody, kultury i nauki, z którymi w tym roku będziemy rozważać różne perspektywy spojrzenia na problemy współczesnego człowieka. Niezmiennie zapraszamy licealistów i studentów z całej Polski do udziału w tygodniowym seminarium przygotowanym przez dr. Michała Mizerę z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Prezentacje przygotowano dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zakopane, Województwem Małopolskim oraz Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji na naszej stronie oraz naszym profilu na fb:

Saturday, 23. September 2017, Poland, Pępek Świata vol 7

Find more interesting events
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now