23. September 2017 - 0:00

Pępek Świata vol 7, Poland, Saturday, 23. September 2017

W imieniu teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza i lovePoland.org jako patrona medialnego, zapraszamy serdecznie na siódmą edycję Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych „Pępek Świata”! Prezentacje odbędą się w tym roku od 23 do 28 września. Tym razem stawiamy sobie pytanie „Kim jest człowiek” i chcemy przyjrzeć się kondycji ludzkiej we współczesnym świecie.

Zgodnie z ideą Prezentacji zaprosiliśmy różnorodne formy i gatunki artystyczne, zawodowe i amatorskie, polskie i zagraniczne. Będziemy gościć między innymi legendarną grupę Derevo z ostatnią premierą „Last clown on Earth” oraz izraelską choreografkę Hagit Yakirę, która pokaże swój najnowszy spektakl taneczny „Free falling”. Słowacki teatr Teatro Tatro w specjalnie zbudowanym cyrkowym namiocie wystawi „Mistrza i Małgorzatę” oraz spektakl o intrygującym tytule „Cirkus Charms” a warszawsko-białostocka grupa Malabar Hotel pokaże jedno ze swoich założycielskich przedstawień, czyli „Baldanders”. Gospodarze zaprezentują natomiast swoją najnowszą premierę, czyli „Operetkę” Witolda Gombrowicza – w reżyserii Andrzeja Dziuka.

Nie zabraknie też innych atrakcji takich jak wspólna – artystów, gości i widzów – wyprawa w Tatry, pokaz filmu „Human” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda czy energetyczny koncert kultowego zespołu Dikanda. Planujemy także kilka niespodzianek. Tradycyjnie Prezentacjom towarzyszą spotkania i rozmowy z zaproszonymi badaczami przyrody, kultury i nauki, z którymi w tym roku będziemy rozważać różne perspektywy spojrzenia na problemy współczesnego człowieka. Niezmiennie zapraszamy licealistów i studentów z całej Polski do udziału w tygodniowym seminarium przygotowanym przez dr. Michała Mizerę z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Prezentacje przygotowano dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zakopane, Województwem Małopolskim oraz Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji na naszej stronie oraz naszym profilu na fb:

Saturday, 23. September 2017, Poland, Pępek Świata vol 7

Oktoberfest XVII

Oktoberfest XVII

Friday 06. October 2017
VegFest Calgary 2017
Saturday 23. September 2017
154th Carp Fair
Thursday 21. September 2017
Open Streets Detroit 2017
Sunday 01. October 2017
Etsy Made in Canada - Edmonton Market
Saturday 23. September 2017
Nuit Blanche
Saturday 30. September 2017
Nuit Blanche at Spadina Museum
Saturday 30. September 2017
Find more interesting events
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now