03. November 2017 - 19:00 till 21:00
Kraków
PolandKrakówRajska 1231-124

Mount Eerie. Koncert w ramach Something Must Break, Kraków, Friday, 03. November 2017

Małopolski Ogród Sztuki zachęca do poszerzania horyzontów muzycznych. Jesienią tego roku pod hasłem Something Must Break w Krakowie rusza nowy cykl koncertów. Artur Rojek, twórca OFF Festivalu rozpoczyna współpracę z Małopolskim Ogrodem Sztuki i tworzy program cyklu koncertów na scenie przy Rajskiej. W programie wykonawcy z różnych stron świata - niepokorni, burzący schematy. Drugim z zaproszonych wykonawców jest Mount Eerie.

Pod tą nazwą ukrywa się znana postać amerykańskiej sceny alternatywnej - Phil Elverum. To były lider formacji The Microphones, który pod autorskim szyldem zaczął nagrywać jeszcze w 2003 roku. Pierwsze wydawnictwa ukazały się w limitowanej ilości egzemplarzy. Właściwy debiut fonograficzny nastąpił po powołaniu do życia własnej, niezależnej wytwórni P.W. Elverum & Sun.

To jej nakładem ukazały się najbardziej nietypowe i oryginalne odsłony projektu, jak wzbogacony o zbiór artystycznych fotografii "Mount Eerie pts. 6 & 7" czy inspirowane black metalem "Wind's Poem". W marcu tego roku, światło dzienne ujrzał koncept album "A Crow Looked at Me". To dzieło dedykowane zmarłej na raka żonie artysty - rysowniczce i muzykowi Geneviève Castrée.

BILETY:

W przedsprzedaży: 45 zł
W dniu koncertu: 55 zł

Dla uczestników Off Festiwalu bilety w specjalnych cenach:
Przedsprzedaż 35 zł
w dniu koncertu 40 zł
Karnet 90 zł
Bilet ze zniżką wydajemy za okazaniem: biletu/opaski/paragonu/potwierdzenia mailowego zakupu biletu na Off Festiwal 2017

Friday, 03. November 2017, Kraków, Mount Eerie. Koncert w ramach Something Must Break

Find more interesting events
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now